Információk jelentkezőknek

• felmenő rendszerben egy első osztállyal indul az iskola, családias légkörben
  • maximális osztálylétszám 20 fő
  • minden osztályt két osztályfőnök irányít
  • sajátos nevelési igényű gyermekeket az indulás időszakában nem tudunk fogadni
  • a szülői hozzájárulás mértéke 30.000 Ft/fő/hó * 12 hónap
  • mindenkit szeretettel várunk, aki céljainkkal, elveinkkel azonosulni tud, függetlenül attól, hogy mely vallás gyakorlója

A Mandala-iskolát felmenő rendszerben indítjuk, a 2022/23-as tanévre kizárólag leendő első osztályos gyermekek jelentkezését várjuk. A jelentkezés nem jelent automatikus felvételt, a jelentkezőkkel személyes találkozást követően, közösen döntünk az együttműködésről. Előzetes jelentkezés a 2022-ben induló első osztályba az itt található űrlap kitöltésével lehetséges.

Intézményünk egyedi program alapján működik majd, mely csak úgy lehet sikeres, ha a közösség tagjai – diákok, pedagógusok és szülők egyaránt – azonosulni tudnak az iskola közössége által megfogalmazott értékekkel, alapelvekkel. A felvételi eljárás elsődleges célja az, hogy minél jobban megismerjük a jelentkező tanulókat és családjukat és nekik is lehetőséget biztosítsunk erre, mielőtt abban a fontos kérdésben döntenek, hogy kivel kívánnak együttműködni gyermekük nevelése során. A gyerekek felmérése játékokon keresztül, kötetlen formában történik majd, arra készülni nem szükséges.

Minden jelentkezőt szeretettel várunk!

Beiratkozás menete

Mivel új intézmény  vagyunk, működésünket szeptemberben tudjuk megkezdeni. Az iskola engedélyeztetési eljárása folyamatban van, ezért  a beiratkozás menete a szokásostól eltérő:

• a kötelező beiskolázás/beiratkozás mostani időszakában kérjük a szülőket, hogy a törvényi előírásoknak eleget téve a körzeti általános iskolába, vagy bármely általuk választott iskolába irassák be gyermeküket
  • a Mandala-iskolába történő sikeres felvétel esetén a szülők szándéknyilatkozatot tesznek, hogy gyermekük a 2022/23-as tanévben a Mandala-iskolában kezdi meg tanulmányait
  • amint a Mandala-iskola megkapja a működési engedélyt (várhatóan augusztusban) a szülők átiratják a gyermeket a korábban választott intézményből hozzánk