„Jól tanítani művészet. Művészetet tanítani hitvallás.”

mk web2

Köszöntő

Minden valamire való tudás megszerzéséhez erőfeszítést kell tenni. De az erőfeszítés lehet örömteli is, ha lelkesen látunk hozzá a feladathoz. A Mandala Iskola leendő igazgatójaként olyan erős, szeretetteli közösséget szeretnék építeni, melynek biztonságában a közösség minden tagja kibontakozhat. Egy olyan iskolát képzelek el, ahol tanárok és diákok nem szűnő lelkesedéssel fedezik fel, hogyan működik csodálatos Világunk. Mert tanulni öröm!

Monszport Kriszta

Innovátor mesterpedagógus

A Mandala-iskola leendő igazgatója

A Mandala-iskola elindításának gondolatát már évek óta forgatom a fejemben. Zenetanárként több, mint harminc éve dolgozom alternatív eszközökkel és fejlesztek egyedi tananyagokat. Módszerem -mely a JÁTSSZ ZENÉT elnevezést kapta – lényege, hogy a tanulás és a gyakorlás hosszútávon is örömteli folyamat maradjon mind a gyerekek, mind a tanárok számára. A Romi-suli gondozásában megjelent, országszerte használt kiadványaim sikere bizonyítja, hogy kollégáim is szükségét érzik a változtatásnak. Ahogyan a gyerekek is, akiktől egyre gyakrabban kapok olyan visszajelzést, hogy miért nem lehet minden óra olyan, mint a szolfézs óra? És valóban. Miért ne lehetne minden órán örömmel és játékosan tanulni? Miért ne lehetne ilyen az iskola?

Az általam elképzelt program alapja egy olyan lelki-szellemi tartalom, mely a nyugati és a keleti hagyományokra egyaránt épít és amely a hangsúlyt a belső értékek kiművelésére helyezi. Épp ezért olyan fenntartóra volt szükség, amely minden vallás irányában nyitott, nem vár el elköteleződést tagjaitól egyik vallás irányában sem.  Így kerestem meg az iskolaalapítás ötletével  A Tan Kapuja Buddhista Egyházat, remélve, hogy elnyeri a tetszésüket egy ilyen „vallásközi” program. Szerencsére nyitottak voltak az együttműködésre, így 2021-22 folyamán az egyház szakembereinek segítségével elkészült az iskola egyedi engedélyezéséhez szükséges kerettanterve, valamint Dobosy Antal, zen buddhista tanító inspirációi nyomán megszületett az iskola pedagógiai programja is.

Programunkra 2022. tavaszán megkaptuk az engedélyt az illetékes hatóságoktól, így lehetővé vált, hogy az intézmény a 2022/23-as tanévben megkezdje működését. Azonban a háború következtében kialakult nagyon bizonytalan gazdasági helyzet miatt az egyház előbb az iskola indításának elhalasztásáról határozott, majd úgy dntött, hogy teljesen letesz az iskola megvalósításáról.

A készülődés évei alatt azonban világossá vált, hogy erre az iskolára van igény, és rengeteg tanár és szülő vagy leendő szülő támogatja a létrejöttét. Facebook oldalunkat máris több, mint ezren követik, akik remélik, hogy nem maradunk tétlenek.Ezért most újragondoljuk a lehetőségeket és keressük a megoldást, hogy ez az álom megvalósulhasson. Ha úgy érzed, ebben tudnál segíteni nekünk, kérlek írj az igazgato@mandalaiskola.hu címre!

Álmodtunk egy iskolát,

...amely más, mint a többi.